۱۰ مهر ۱۳۹۳
asdf

بزرگترین مشتریان صادرات در یک سال اخیر/ گندم صدرنشین واردات شد.

یک فعال تعاونی تشکیل کلینیک‌های تخصصی کسب و کار و ارائه مشاوره‌های کارآفرینی را در حمایت از کارجویان و کمک به بهبود فضای کسب و کار موثر خواند.

بهروز فرهنگیان به خبرنگار ایسنا، گفت: در راستای کمک به بهبود فضای کسب و کار و توسعه اشتغال و کارآفرینی و حمایت از جویندگان کار، اتاق تعاون فارس ایجاد مراکز آموزش و توانمندسازی، راه‌اندازی کلینیک‌های تخصصی کسب و کار، ارائه مشاوره قبل و حین فعالیت‌های اقتصادی و ایجاد پایگاه‌های کارآفرینی را در دستور خود کار قرار داده است.

وی ارائه آموزش‌های مهارتی را در توسعه اشتغال و کاهش بیکاری موثر خواند و افزود: کارآفرینی کسب درآمد و پول درآوردن نیست بلکه ایجاد ارزش و استفاده صحیح از منابع و امکانات است لذا باید به سمت الگوبرداری از طرح‌های موفق دنیا در زمینه کارآفرینی برویم.

فرهنگیان در ادامه رویکرد تشکیل و به کارگیری تعاونی‌های فراگیر به صورت پروژه محور را با همکاری و تعامل دستگاه‌های اجرایی قابل اجرا دانست و گفت: این تعامل باید در جهت توسعه اشتغال و کارآفرینی و بهبود فضای کسب و کار صورت گیرد.

دبیر اتاق تعاون فارس تصریح کرد: بر همین اساس تشکیل تعاونی‌های نسل جدید با رویکرد پروژه‌محور نظیر تعاونی‌های فراگیر و توسعه و عمران شهرستانی را به عنوان یکی از اولویت‌های جدی دنبال می‌کنیم.

وی درعین حال عدم وجود مدیریت صحیح را یکی از عارضه‌های بخش تعاون نام برد و گفت: این امر موجب شده تا به امروز دفاع نامطلوبی از بخش تعاون صورت گیرد و با بزرگنمایی مشکلات در این بخش وجهه تعاونی‌ها تخریب شود.